OPIS / description

Dziś zabierzemy się za opis. Dla kupującego sprawa drugorzędna, ale uwaga – niektórzy ludzie jednak je czytają, więc warto napisać ten opis ładnie i dobrze.

Styl opisu zależy od Ciebie. od Twojego temperamentu, jak opisujesz swóje rzeczy to Twoja broszka, aczkolwiek – Etsy radzi nam sprzedawcom (jest taki dział bloga Etsy, w którym radzi co i jak, jest forum i jest taka baza kształcenia na bieżąco – stąd ja również wiem to co wiem)

Tak więc napisz co chcesz temu człowiekowi sprzedać, co to jest – bo nie zawsze jest to wiadome i jaka stoi za tym HISTORIA. Tu jesteś „storytellerem”. Nie pisz mu zawiłości techniki albo historii techniki sutasz czy co tam robisz – napisz, że to stworzyły Twoje ręce, że wymyśliła Twoja głowa, że jest odwołaniem do romantycznej części duszy, albo odwrotnie do tej nowoczesnej.

Ja pisząc o tych tutaj stalówkach generalnie wyjaśniam czym jest stalówka wogóle, że używało się jej do pisania zanim wynaleziono długopisy a przywracam je z czeluści strychów, garażów i targów staroci dlatego, żeby jakiś ktoś mógł postawić pytanie – a co to jest ta smieszna rzecz, którą masz na uchu.

Wspominam, że nadaje się na prezent dla świeżo upieczonej absolwentki, dla bibliotekarki, bibliofilki, pisarki, blogerki – bo powiew starości jest bardzo potrzebny w naszym okrutnie współczesnym i skomputeryzowanym świecie.

Ot, taka historia. I ona powstała właściwie z recenzji moich klientów – panowie piszą, że ich siostry, żony czy córki właśnie wydają powieść albo coś i był to prezent w dziesiątkę i że nikt inny takich nie ma 😉 , dziewczyny natomiast że ten element nowej biżuterii jest bardzo często początkiem konwersacji i bardzo sobie to chwalą, bo jest to rzecz unikalna i już dzisiaj niespotykana a właśnie one to mają.

Koniecznie musisz napisać o wymiarach tej rzeczy – nie tylko w centymetrach ale również w CALACH. Świat anglosaski używa innej niż my skali miar i wag i warto o tym pamiętać.

Piszę również o tym, że te kolczyki są bardzo bardzo lekkie, nie obciążąją ucha, ładnie się bujają (bo to ważne jeśli chodzi o kolczyki) .

Piszę o materiałach – ale jakoś troche niżej – stalówka (jeśli znam rocznik, to wpisuję, jako ciekawostkę, gdzie ją wyprodukowano, czy byla używana, czy przeleżała 90 lat w pudełku) – haczyk, że jest srebrny (po angielsku srebro (925) to Sterling Silver, bo silver generalnie to kolor, a jesli to tylko srebrny kolor i nie chcemy zeby klient miał wątpliwości – mozemy to podkreslic jako silver tone)

Dodatkowo, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości – jeśli chodzi o mój produkt, który jakby nie patrzeć ma swoją historię i swoje lata – zastrzegam, że przedmiot jest autentyczny i może mieć na sobie drobne rysy lub ślady czasu.

Bardzo często nasze produkty są możliwe do wykonania w jakiejś innej wersji (srebrne zakończenia, inny kolor wykończenia, ja osobiście sprzedaje bardzo dużo produktów w pełni personalizowanych – dowolne litery, dowolne mapy, dowolny grawerunek, etc) To tez juz inny temat na następny wpis 😉

Ale jeśli chodzi o generalne zagarnienie personalizowania – mozesz zawsze napisać, że jesteś w stanie zrobić łańcuszek innej długości , etc. Prosta sprawa.

Później mówię o tym, że będzie opakowany w ozdobne pudełeczko, czy woreczek (zależy w co tam swoje rzeczy pakujesz) – dla niektórych to ważna sprawa, bo bardzo często te rzeczy kupowane są jako prezent dla kogoś innego i świadomość tego, że produkt jest już wyjściowo opakowany dodaje mu atrakcyjności 😉

Na koniec opisu – piszę ile czasu zajmuje mi wysłanie produku – jeśli jest „ready to ship” – tym lepiej dla kupującego w pośpiechu – jeśli jego przygotowanie zajmuje mi tydzień – należy napisać o tym koniecznie.

Na sam koniec – zapraszam do przeglądnięcia całej mojej oferty i zostawiam linki :

do całej galerii moich prac

oraz do innych sekcji (kolczyki, spinki i cała reszta)

W stopkę wrzucam skopiowany tytuł produktu (żeby zwiększyć moc użytych fraz)

Kurtyna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s